Dlaczego bogaci ludzie jeżdżą rowerami?

Społecznośći

Bogaci ludzie co raz częściej jeżdżą rowerami, mimo to że mają luksusowy samochód. Dlaczego? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy się zastanowić jak wygląda dzień bogatego człowieka, przedsiębiorcy, businessmana, menedżera wysokiego szczebla. Dzięki nowoczesnym technologiom, człowiek taki mnóstwo czasu spędza na analizowaniu raportów, kontaktowaniu się często online z podwładnymi oraz na spotkaniach biznesowych, które często wiążą się z podróżami służbowymi. Mnóstwo zatem czasu ludzie bogaci spędzają w pozycji siedzącej.

Ludzie którzy osiągnęli pewien status społeczny, zwykle są bardzo inteligentni i oczytani. Mają zatem świadomość jak ważny jest odpoczynek i zdrowie do osiągnięcia sukcesu. W sytuacji, w której podczas swojego życia spędzają sporo czasu w samochodzie możliwość podróży rowerem staje się bardzo cenna, gdyż  łączy przyjemne z pożytecznym. Mogą odwiedzić rodzinę czy załatwić sprawy, które pozwalają na bycie osobą incognito. Możliwość ruchu na świeżym powietrzu poprawia koncentrację i indukuje twórcze myślenie, niezbędne na wielu wysokich stanowiskach. Rower okazuje się być lepszą alternatywą dla biegania czy ćwiczeń aerobowych zamkniętych pomieszczeniach, gdyż pozwala na lepsze natlenienie organizmu i nie powoduje przeciążeń.

Wiele osób, łączy wiele dyscyplin aby w optymalnie wykorzystać ich właściwości, dodając do mieszanki rywalizację w postaci triatlonu. Co raz częściej osoby na kierowniczych stanowiskach, stanowią swego rodzaju wzór dla pracowników, co wpływa w realny sposób na stan zdrowia kadry i przekłada się na realne zyski. Świadomość tego wpływu oraz zmieniający się tryb pracy zwiększa zainteresowanie rowerem jako środkiem transportu ludzi na poziomie.