1 kwietnia 2015 r. startuje sieć wypożyczalni rowerów w Bydgoszczy – Bydgoski rower aglomeracyjny. Do dyspozycji użytkowników będzie ponad 300 rowerów, rozlokowanych w 31 samoobsługowych stacjach.

Cennik

do 20 minut – 0 zł
20 do 60 minut – 1 zł
60 do 120 minut – 4 zł
120 do 180 minut – 6 zł
każda następna godzina – 7 zł

Jak zacząć jeździć?

Aby rozpocząć należy się zarejestrować poprzez komputer lub smartfona i wpłacić minimum 10zł na swoje konto w serwisie. Kwota ta będzie dostępna wykorzystania na kolejne wypożyczenia i nie podlega zwrotowi. Po rejestracji otrzymasz login i PIN, który możesz użyć w jednej ze stacji roweru do wypożyczenia. Wypożyczasz, jeździsz, oddajesz w dowolnej stacji – jeśli zmieścisz się w 20 minutach, jeździsz za darmo. Jeśli dłużej – z twojego konta w systemie pobierana jest opłata.


 

Rejestracja

android-googleget-ios

Jak jeździć za darmo?

Aby jeździć cały czas za darmo, trzeba ponieść jednorazową opłatę 10zł. Niestety te pieniądze pozostaną zamrożone. Wypożyczając rower, pomyśl gdzie chcesz dojechać i sprawdź gdzie znajduje się najbliższa stacja. Jeśli droga zajmie Ci więcej niż 20 minut – wyznacz trasę w taki sposób aby dojechać do kolejnej stacji roweru miejskiego, w której odstawisz rower i wypożyczysz go ponownie. Tym sposobem unikniesz opłaty i to w 100% legalnie.