Bydgoski Rower Aglomeracyjny (BRA) został uruchomiony w nowym ulepszonym wydaniu. Każdy kto założył w poprzednich latach konto w systemie BRA, może z niego korzystać obecnie. Pozostałe na koncie pieniądze nie przepadają. Nie trzeba także dopłacać kolejny raz opłaty aktywacyjnej (10zł) jeśli na koncie pozostało choćby 2 zł. 

Odpowiedź BRA: […]informuję że nie musi Pan doładowywać konta . Wystarczy, że w momencie aktywacji przejdzie Pan na stronę PayU, a następnie się wycofa. Po zalogowaniu ponownie do sytemu BRA Pana konto powinno być aktywne. Oczywiście wszystkie środki na Pana koncie z poprzedniego sezonu przechodzą na ten rok. 

Jedyną operacją jaką należy wykonać to aktywacja konta BRA i zatwierdzenie nowego regulaminu po wcześniejszym zapoznaniu się z jego treścią. Po tych operacjach można się cieszyć nowiutkimi rowerami z wałem kardana zamiast łańcucha. Zaletą wału kardana jest niemal zupełny brak konieczności smarowania (łańcucha), a co za tym idzie, płynniejsze pedałowanie z mniejszą siłą.

Niestety bezłańcuchowa wersja roweru stwarza ryzyko zahaczenia pedałem o podłoże, ze względu na zbyt nisko umieszczoną oś suportu – to wada konstrukcyjna i niestety nie da się jej w prosty sposób wyeliminować. Poprawić jednak można, a nawet trzeba długość rury podsiodłowej (sztycy), która obecnie NIE pozwala na normalne podróżowanie osób o wzroście ponad 160 cm, dla osób znacznie wyższych jazda na takim rowerze będzie koszmarem, podobnie jak jazda rowerem dla dziecka. Operator BRA zapewniał o sukcesywnych wymianach sztyc, jednak do tej pory nie udało mi się trafić na sztycę o akceptowalnej długości. 

 

Bydgoski Rower Aglomeracyjny - stacja