Wzdłuż ul. Wojska Polskiego sukcesywnie powstają drogi rowerowe. Kolejny odcinek ulicy na którym powstaną to odcinek Szarych Szeregów – Bełzy. ZDMiKP ogłasza możliwość składania uwag do projektu w formie konsultacji społecznych. Każdy mieszkaniec Bydgoszczy ma prawo do przekazania swoich uwag do projektu. Nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy. W razie niejasności śmiało pytajcie.

My także przyglądamy się projektowi. Wygląda na zgodny ze standardami, choć promienie łuków zakrętów na drogach rowerowych budzą pewne wątpliwości, które trzeba zweryfikować. Zastanawiające jest także w jaki sposób zostaną skonfigurowane sygnalizatory świetlne po przebudowie. Zapewne będzie sterował nimi ITS, czy będzie dyskryminował pieszych i rowerzystów? Trudno to z projektu wywnioskować, być może dlatego, że konsultacje nie dotyczą ITS (może trochę szkoda, że nie dotyczą).

Jeśli nie macie czasu lub chęci na wypełnianie karty konsultacji, możecie zgłaszać uwagi i wątpliwości w komentarzach.

Uwagi do projektu można składać od 30 stycznia do 13 lutego 2015 r., pisemnie na adres Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, lub mailem na adres: [email protected]. Wnioski zostaną rozpatrzone tylko i wyłącznie w przypadku podania pełnych danych osobowych (imię, nazwisko, adres, kod pocztowy, miejscowość).

projekt-wojska-polskiego-bydgoszcz

Projekt (PDF)  Część 1, Część 2

Karta konsultacji (DOC)

źródło: http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.php/pl/42-inne/2350-przebudowa-wojska-polskiego-konsultacje