Jaki jest rozkład dnia?

10:00 – rejestracja uczestników, wydawanie pakietów startowych, wyjaśnienie przebiegu imprezy i zasad
11:00 – start
13:00 – godzina ZERO dla kategorii „.profi” – trzeba PRZED tym czasem zarejestrować swój powrót z misji w BAZIE.
14:00 – godzina ZERO dla kategorii „.premium” – trzeba PRZED tym czasem zarejestrować swój powrót z misji w BAZIE.
14:30 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród
15:00 – zakończenie imprezy

Gdzie jest start i BAZA ?

Baza znajduje się przy Barze Pod Kogutem, w Puszczy Bydgoskiej, przy drodze E261 (krajowa droga 5)

Niebieskim kolorem zaznaczono na mapie proponowany dojazd rowerem z parkingu przy „Galerii Glinki”. Kolorem zielonym, zaznaczono proponowany dojazd ze skrzyżowania ul.Dąbrowa / ul.Glinki. Uwaga! Przy ul. Glinki tego dnia będzie duży ruch!

Co zabrać ze sobą?

Wodę, telefon komórkowy (telefon jest niezbędny), długopis, prowiant, zapasową dętkę, podstawowe narzędzia do drobnych napraw i wymiany dętki, pompkę. Przydatny może być także mapnik, kompas.

Na miejscu będzie można uzupełnić zapasy wody i jedzenia w Barze pod Kogutem. Niedaleko znajduje się także bar z fast-food.

Czy można się zarejestrować w dniu imprezy?

Tak można, ale trzeba sie liczyć, z ryzykiem, że nie będzie wolnych miejsc i wtedy nie będzie można uczestniczyć.  Brak wolnych miejsc oznacza, brak mapek i niezbędnego ekwipunku dla osoby startującej. Dlatego lepiej zarejestrować się jak najszybciej na http://atlas.rowerowanie.com

Czy trzeba mieć ukończone 18 lat aby wystartować?

Nie, ale trzeba uczestniczyć z osobą dorosłą w teamie 2-osobowym.

Ile kilometrów trzeba przejechać?

To ile kilometrów pokonasz, zależy tylko od Ciebie. Ty dobierasz trasę, na podstawie mapy, którą otrzymasz i wskazówek. Możesz przejechać 2km i wrócić do bazy. Możesz też przejechać znacznie więcej. Jeśli wybierzesz misję .premium kilometrów do pokonania będzie minimum kilkadziesiąt. W przypadku misji amatorskiej .profi, jeśli zechcesz wypełnić misję w 100% do pokonania będzie min. kilkanaście km. Ważniejsze od stopnia wykonania misji jest dotarcie do bazy przed godziną „ZERO”. Godzina zostanie podana w czasie odprawy.

Startuje pierwszy raz, czy sobie poradzę?

Z pewnością 🙂 Wybierz misję .profi, weź kogoś do pomocy, napompuj koła, nasmaruj łańcuch i w drogę! Jeśli masz pytania, pytaj śmiało. Zabawa będzie przednia 🙂

Jadę z innego miasta, gdzie mogę zaparkować auto?

Daj nam znać e-mailem, będziemy sprawdzać ile osób planuje dojechać autem i zorganizujemy parking który wszystkich pomieści o ile będziemy wiedzieć ile osób się spodziewać. Piszcie więc do nas e-maile, miejsce do parkowania się znajdzie. W razie potrzeby pomocy w zaplanowaniu trasy, pociągu, busa, noclegu itp także piszcie. Pomożemy.

Czy to typowy rajd na orientację czy coś innego?

Z pewnością, nie jest to typowa impreza typu „bikeorient”. Jest to połączenie rajdu na orientację o dwóch zupełnie odmiennych poziomach trudności (world.care – amatorski dla każdego i proffesional dla wytrwałych i doświadczonych). Zawody na orientację są uzupełnione fabułą w stylu fantastyki naukowej z wątkiem surwiwalu. Oprócz sprawnego odnalezienia punktów będzie istotny czas i inteligencja. Impreza odbywa się na terenie Puszczy Bydgoskiej, więc dobrze opanowana technika jazdy w terenie także ułatwi wykonanie misji.  Na najlepszych czekać będą nagrody od naszych sponsorów.

Co jeśli nie znajdę żadnego punktu?

Znajdziesz na pewno co, najmniej jeden 😉 Tego jesteśmy pewni 🙂 Jeśli uznasz, że chcesz zakończyć misję, powróć do bazy przed czasem ZERO, to zapewni Ci zakwalifikowanie misji.

Co jeśli się zgubię w lesie?

Obszar misji jest tak zaplanowany, że nawet jeśli się zgubisz będzie można Cię znaleźć. Zasada jest jedna – po rozpoczęciu misji nie wolno przekraczać żadnej Ci jezdni. Dzięki, czemu nie oddalisz się zbyt daleko. W razie czego skontaktujesz się z nami telefonicznie i pomożemy Ci odnaleźć drogę do domu. Warto także zabrać ze sobą kompas. W razie zgubienia się, wystarczy że kierować się będziesz na północ a z pewnością dojedziesz do Bydgoszczy.

W przypadku poważnego zagrożenia życia lub zdrowia wskazany kontakt z numerem 112 lub 999 – pogotowie ratunkowe, 997 – policja,  998 – straż pożarna.

Czy mogę wystartować w parze z drugą osobą w misji .premium?

Misja .premium jest trudniejsza, także dlatego, że trzeba działać bez wsparcia drugiej osoby. Dla par polecamy nieco łatwiejsza misję .profi, której wypełnienie w 100% z dobrym wynikiem, także jest wyzwaniem.

Czy mogę zmienić kategorię w której startuję?

Tak. Trzeba to zgłosić przed odebraniem pakietów startowych. Najlepiej kilka dni wcześniej na adres e-mail z którego otrzymało się potwierdzenie.

Czy będą nagrody?

Tak, część uczestników otrzyma nagrody, a najlepsi trofea sportowe. Ilość nagród zależy od sponsorów.

Nie dostałem e-maila z potwierdzeniem rejestracji

Sprawdź czy jesteś na liście uczestników. Jeśli Cię tam nie ma – napisz do nas na atlas(małpa)rowerowanie.com

Jeśli jesteś na liście uczestników a nie otrzymałeś wiadomości z potwierdzeniem rejestracji w ciagu 2 godzin od zarejestrowania się, sprawdź folder „spam”, jeśli to nie pomoże, koniecznie napisz do nas na atlas(małpa)rowerowanie.com. Kontakt jest niezbędny, ponieważ poprzez e-mail wyślemy ważny komunikat startowy kilka dni przed rozpoczęciem misji.

 

Pytania będą uzupełniane. Piszcie w komentarzach, będziemy odpowiadać. Data uaktualnienia 11.09.2015

 

 

plakat2015-300dpi-spon