Górska trasa o niewielkim stopniu trudności, z którą poradzi sobie praktycznie każdy. Tak można by jednym zdaniem opisać tą trasę. Rozpoczynamy na Równi Krupowej, jadąc początkowo przez miasto docieramy na Antałówkę i widzimy pierwsze widoczki.

Jadąc lekko w dół wąską polną ścieżką docieramy do ul. Jana Kasprowicza, którą przecinamy, przeprawiamy się mostem przez potok Zakopianka docierając do podnóża góry. Kupujemy bilet na wyciąg Harenda i w taki sposób wraz z rowerem zdobywamy szczyt. Jadąc ul. Gubałówka, zachwycamy się widokami jadąc grzbietem Gubałówki.

Total distance: 21.22 km
Total climbing: 960 m
Download file: na-Harenda-Gubalowka-Zakopane.gpx

Gdy dotrzemy do Pałkówki, skręcamy w lewo i zjeżdżamy w dół wijącą się ul. Salamandra. Można tu rozwinąć spore prędkości więc trzeba być gotowym do hamowania.

Widok z trasy

Trasa bardzo łatwa, rekreacyjna z ładnymi widokami. Długość trasy to tylko 21 km. Podjazdów praktycznie nie ma. Do centrum Zakopanego wracamy jezdnią zwieńczoną interesującą drogą rowerową, która powstała z części estakady dawniej tylko dla samochodów. Od pewnego czasu także dla pieszych i rowerzystów.