W lesie śnieg się stopniowo rozpuszcza, jest go jednak nadal sporo. Mimo śniegu, lodu i błota można co raz poważniej podchodzić do treningów w terenie.  Co prawda Bydgoszcz omijają „komercyjne” cykle maratonów. Nie zabraknie jednak innych okazji do pościgania się w terenie.

KujawiaXC

KujawiaXC

Pierwszą z nich jest rajd na orientację „Złoto dla Zuchwałych”22 lutego w Lubostroniu niedaleko Bydgoszczy. Do przejechania będzie 100 km w limicie czasu 8 godzin lub 50 km w 6 godzin.
Zawody wliczają się do Pucharu Polski w Rowerowych Maratonach na Orientację. W ramach opłaty startowej 40 – 60 zł otrzymujemy mapy, nocleg, posiłek i bilard 😉

30 marca ruszą zawody KujawiaXC w ramach cyklu Thule Cup w Myślęcinku lub opcjonalnie na górkach Fordonie. Zatem dokładne miejsce poznamy później w zależności od decyzji organizatora zawodów i uzyskania zgody na przeprowadzenie zawodów w odpowiednim do tego celu miejscu.  Będzie to prolog sezonu XC 2014 w Bydgoszczy.

6 kwietnia, co prawda nie zawody, lecz rajd rowerowy w Puszczy Bydgoskiej z okazji nie byle jakiej – powitania wiosny. Doskonała okazja na zintegrowanie różnych środowisk rowerowych i wycieczkę z rowerową rodziną jednocześnie. Zapisy uruchomione są już dziś.

Powitanie wiosny nad jeziorem Jezuickim

Powitanie wiosny nad jeziorem Jezuickim

Doskonałą okazją do sprawdzenia się na dystansie maratonu będzie kolejna już edycja Metropolia Maratonu – 30 maja. Ruszyły już zapisy.

8 czerwca w Brzozie za Bydgoszczą odbędą się zawody w dwuboju „Pętla Olimpijska Dwubój Kajak i Rower„.

W sierpniu przejedzie także przez nasz region wyścig Tour de Pologne. Z pewnością zawita w Toruniu. Czy zawita do Bydgoszczy – ta informacja pozostaje  niepotwierdzona.

To oczywiście tylko niektóre z zawodów MTB planowanych w 2014 roku w Bydgoszczy. Z pewnością gdy nadejdzie wiosna pojawi się więcej informacji i okazji do ścigania. Dodatkowo warto niekiedy odwiedzić Toruń oddalony o 50 km, tam także będzie się sporo działo. O szczególnie wartych uwagi wydarzeniach będziemy z pewnością informować.