Gdy jest gorąco, chłodny napój w bidonie jest na wagę złota. Jest to jednak trudne do osiągnięcia, gdyż chłodna Bidonwoda szybko się nagrzewa od otaczającego powietrza jak i od słońca. Są jednak i na to sposoby.

Sposób 1 – Zamrażarka

Conajmniej godzinę przed wyjazdem wkładasz bidon z napojem do zamrażarki. Bidon częściowo a nawet całkowicie zamarza. Taki zamrożony bidon przez pewien czas będzie utrzymywał zimno nawet podczas upału. Dla zwiększenia tego czasu można go wozić w plecaku. Jeśli chcemy jeszcze bardziej wydłużyć czas po jakim napój będzie zimny, owijamy bidon folią aluminiową i umieszczamy w dodatkowym worku foliowym, papierowym – jako izolację termiczną.

Sposób 2 – Termos

Zamiast bidonu używasz termosu. Przed wyjazdem płuczesz termos zimną wodą z kranu. Pozostawiasz na kilka minut w nim chłodną wodę, następnie wylewasz. Nalewasz 2/3 napoju i uzupełniasz kostkami lodu. Taki zestaw nawet w największe upały pozwoli cieszyć się chłodnym napojem.

Sposób 3 – Pokrowiec

„Polarowe pokrowce bidonów nasączyłem niewielką ilością wody i w drogę. Parowanie zrobiło swoje. Początkowo ciepława woda, po przejechaniu kilkunastu km, stała się chłodna i rześka. Polarowe pokrowce wysychają po jakimś czasie (moje po ok. 40 min) i wymagają ponownego nawilżenia. ”
Woda parując odbiera ciepło, czyli chłodzi, dzięki czemu zawartość bidonu nie nagrzewa się podczas upału.
(Sposób zasłyszany od Damiana z Velo)

Znacie jeszcze jakieś sposoby? Napiszcie w komentarzu.