Leśna trasa z Fordonu do Myślęcinka to względnie przyzwoita turystyczna ścieżka rowerowa łącząca ul.Akademicką/Kaliskiego z LPiKW, czyli popularnym Myślęcinkiem.

Jadąc z Fordonu początkowo ciągiem pieszo-rowerowym o kiepskiej jakości nawierzchni z kostki brukowej. Na wysokości widocznych w oddali supermarketów, przecinamy jezdnię na przejeździe rowerowym i skręcamy w prawo w las. Chwilowo asfaltowy fragment zamienia się w ubity żwirowy dukt, jadąc nim napotykamy na drogowskazy oznaczające czerwony szlak rowerowy. W niektórych miejscach mijamy czerwony słupek na środku drogi, konieczny by uchronić ją przed zniszczeniem. W około połowie trasy ok 4 km od Fordonu napotkamy stacyjkę rowerową, czyli zadaszone ławy, przy których można usiąść i zjeść kanapkę, a także schronić się przed niespodziewaną ulewą.

Stacyjka rowerowa

Stacyjka rowerowa na leśnej drodze Fordon-Myślęcinek

Droga nie jest zbyt urozmaicona, cały czas jedziemy po tej samej nawierzchni, na płaskim terenie, między sosnami. Po pewnym czasie docieramy do szosy, zwracamy szczególną ostrożność przedostając się na drugą stronę. Po kilku zakrętach, docieramy do ogródków działkowych a chwilę później do Myślęcinka.

Total distance: 8.72 km
Total climbing: 0 m
Download file: 1452_lyxzdtnih_TrasaFordonMyslecinek.gpx

Czas na pokonanie 9km trasy tempem turystycznym to 30-40 minut, wprawnemu rowerzyście na dobrej jakości rowerze czas ten skróci się do 20 minut.

Dla użytkowników rowerów szosowych sugerujemy trasę alternatywną jezdnią ul.Pod Skarpą i ul.Zamczysko. Nie ma tam drogi rowerowej, ale za to jest asfalt.

Znak na trasie Fordon-Myślęcinek

Znak na trasie Fordon-Myślęcinek