Trasa z Myślęcinka do Pieczysk nad Zalewem Koronowskim. Długość trasy to 30 km w jedną stronę. Trasa biegnie w większości leśnymi drogami, drogami rowerowymi i mało uczęszczanymi szosami. Długość trasy w jedną stronę to 30km. Rozpoczynamy podróż w Myślęcinku przy pętli tramwajowej. Jedziemy główną aleją parkową do Niemcza. Skręcamy w lewo polnymi drogami pośród domów. Mijamy Maksymilianowo, podjeżdżamy pod wiadukt. Tu należy zachować szczególną ostrożność, gdyż musimy wiadukt pokonać w normalnym ruchu ulicznym przy ograniczonej widoczności! 

Ze względu na budowę drogi S5, nie skręcamy w pierwszy zakręt tuż za wiaduktem, lecz w kolejny. Upewniamy się, że jest możliwe bezpieczny przejazd przez teren budowy drogi S5. Na mapie zaznaczony jest teren budowy.

Jadąc przez las przy leśniczówce przecinamy potok Kotomierzyca. Tuż przed Samociążkiem, mijamy po prawej leśne szałasy – dobre schronienie przed deszczem.

Docieramy do Samociążka, gdzie można uzupełnić prowiant i zrobić krótką przerwę. Tuż za mostem jest sklep spożywczy.
Dalej jedziemy częściowo jezdnią, po chwili pojawi się droga rowerowa. Jedziemy nieco okrężną drogą, aby ominąć sypki piach na ul.Letniskowej w Koronowie. Przecinamy Szosę Kotomierską i poruszamy się drogą rowerową, która prowadzi wprost do Pieczysk.

Całkowity dystans: 29.52 km
Wyskokość podjazdów: 249 m
Pobieranie

W Pieczyskach można skorzystać z plaży, sprzętu pływającego (można wypożyczyć rower wodny 😉 ) oraz zjeść smaczną rybę. Trasa omija słynny Most Kolejki Wąskotorowej, ten kto nie miał okazji go zobaczyć warto by nadrobił nieco drogi odbijając w kierunku Koronowa.