Niestety to Prima Aprilisowy żart 😉 Czy byłby to dobry pomysł?

Z uwagi na rosnącą popularność Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego w Bydgoszczy zanotowano liczne skargi związane z przekraczaniem prędkości na drogach rowerowych. 

Maszt fotoradarowy, fot. Wikipedia, CC

Maszt fotoradarowy, fot. Wikipedia, CC

Wzmożony ruch BRA zaowocował większymi prędkościami na drogach. W związku z tym faktem wprowadzono w trybie pilnym przetarg na stworzenie systemu pomiaru prędkości BRA na drogach rowerowych, na których występowały największe przekroczenia.

Przypadkiem dotarliśmy do tych informacji i przedstawiamy mapę fotoradarów rowerowych, które mają powstać w Bydgoszczy.  Początkowo radary będą wykrywać tylko przekroczenia dozwolonych prędkości BRA, w przyszłości także rowerów cywilnych. Czujniki fotoradarowe zbudowane będą z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii. Fotoradary posiadają specjalistyczne oprogramowanie pozwalające odróżnić rowerzystów BRA od pieszych i samochodów.  Inteligentny system rozpoznaje twarz rowerzysty łamiącego przepisy i wyszukuje na tej podstawie jego profil na Facebooku zaś płatność za mandat jest automatycznie pobierana zbliżeniowo podczas przejeźdżania obok radaru z karty płatniczej. Początkowo piraci drogowi otrzymają pouczenia, po okresie testowym posypią się automatycznie płacone mandaty.
Dzięki takiej zaawansowanej technologii być może uda się ograniczyć prędkość poruszania się rowerów na drogach.

 

Lokalizacje prezentujemy na mapie

 

System ma charakter pilotażowy i początkowa liczba jak i lokalizacja fotoradarów może ulec zmianie.