Trasa rowerowa nad Jezioro Jezuickie (Piecki) jest jedną najpopularniejszych turystycznych tras rowerowych w okolicy Bydgoszczy. Jest to nieoficjalny i nieoznaczony szlak, którym Bydgoszczanie jeżdżą wypoczywać nad jeziorem na plaży. Trasa prowadzi drogami publicznymi o zróżnicowanej nawierzchni. Długość trasy w jedną stronę wynosi ok 10 km.

Trasa rozpoczyna się w okolicy stadionu „Chemik”, na skrzyżowaniu ul. Glinki i Dąbrowa. Początkowo wiedzie asfaltową jezdnią (ul.Dąbrowa), później betonowymi płytami, następnie zmienia się w drogę gruntową, momentami piaszczystą. Przecina obwodnicę Bydgoszczy, następnie w Pieckach skręca w prawo i łączy się z asfaltową jezdnią, która dociera nad piaszczystą plażę.

Całkowity dystans: 10.37 km
Wyskokość podjazdów: 93 m
Pobieranie

Po drodze na trasie znajdują się dwa schronienia, w których można schronić się przed deszczem lub odpocząć. Pierwsze ok 3km od początku trasy, kolejne tuż za obwodnicą.
Trasa w okresie letnim bywa miejscami piaszczysta, jednak są to na tyle krótkie odcinki, że możliwy jest dojazd rowerem turystycznym. 

 

Widok na Jezioro Jezuickie

Uwaga! Należy zachować szczególną ostrożność przy przecinaniu obwodnicy. Jest to droga gdzie samochody rozwijają bardzo duże prędkości. 
Jezioro Jezuickie jest wspaniałym miejscem do wypoczynku, należy jednak pamiętać, że to miejsce jest bezpłatne w związku z tym, odwiedzający sami muszą dbać o jego czystość w przeciwnym razie straci swój urok.