Trasa z Myślęcinka do Pieczysk nad Zalewem Koronowskim. Długość trasy to 30 km w jedną stronę. Trasa biegnie w większości leśnymi drogami, drogami rowerowymi i mało uczęszczanymi szosami. Długość trasy w jedną stronę to 30km. Rozpoczynamy podróż w Myślęcinku przy pętli tramwajowej. Jedziemy główną aleją parkową do Niemcza. Skręcamy w lewo polnymi drogami pośród domów. Mijamy Maksymilianowo, podjeżdżamy pod wiadukt. Tu należy zachować szczególną ostrożność, gdyż musimy wiadukt pokonać w normalnym ruchu ulicznym przy ograniczonej widoczności!
Tuż za wiaduktem skręcamy w prawo, w leśną drogę dopuszczoną do ruchu kołowego. Jadąc przez las przy leśniczówce przecinamy potok Kotomierzyca. Tuż przed Samociążkiem, mijamy po prawej leśne szałasy – dobre schronienie przed deszczem.

Docieramy do Samociążka, gdzie można uzupełnić prowiant i zrobić krótką przerwę. Tuż za mostem jest sklep spożywczy.
Dalej jedziemy częściowo jezdnią, po chwili pojawi się droga rowerowa. Jedziemy nieco okrężną drogą, aby ominąć sypki piach na ul.Letniskowej w Koronowie. Przecinamy Szosę Kotomierską i poruszamy się drogą rowerową, która prowadzi wprost do Pieczysk.

Całkowity dystans: 29.52 km
Wyskokość podjazdów: 249 m
Pobieranie

W Pieczyskach można skorzystać z plaży, sprzętu pływającego (można wypożyczyć rower wodny 😉 ) oraz zjeść smaczną rybę. Trasa omija słynny Most Kolejki Wąskotorowej, ten kto nie miał okazji go zobaczyć warto by nadrobił nieco drogi odbijając w kierunku Koronowa.